Naturalna Woda Lecznicza Słotwinka

Naturalna Woda Lecznicza Słotwinka

Słotwinka pochodzi ze źródła bijącego z głębi ziemi w Parku Słotwińskim w Krynicy-Zdroju.

Szczawa silnie hipoosmotyczna

Jest mineralną wodą leczniczą – szczawą silnie hipoosmotyczną, skuteczną w leczeniu przewlekłych nieżytów przewodu pokarmowego. Działa przeciwalergicznie, pomaga usuwać metale ciężkie gromadzące się w organizmie. Zalecana w celach profilaktyczno-zdrowotnych.

Zastosowanie

Słotwinka zawiera niezbędną dla organizmu ilość magnezu poprzez co łagodzi stany stresowe i nadmierną pobudliwość. Działa przeciwzapalnie i przeciwuczuleniowo. Brak magnezu odbija się negatywnie na kondycji organizmu prowadząc do choroby niedokrwiennej i zawałów serca.

Dzięki dużej zawartości wapnia wzmacnia układ kostny (zapobiega osteoporozie, wpływa na prawidłową krzepliwość krwi i uszczelnienie naczyń krwionośnych, w stanach uczuleniowych) wskazana rekonwalescentom po urazach i złamaniach, osobom starszym jak również czynnie uprawiającym sport.

Znajdujący się w jej składzie potas stanowi główny składnik wewnątrzkomórkowy. Jego niedobór w organizmie powoduje szereg niekorzystnych objawów /bolesne kurcze mięśni, wiotczenie skóry, arytmię serca/. Magnez i potas gwarantują zachowanie równowagi komórkowej organizmu.

Zawiera także Lit, który jest ważnym mikroelementem spełniającym w organizmie rolę ochronną. Poprawia kondycję psychiczną człowieka, powodując że stajemy się bardziej pogodni i odporniejsi na codzienne problemy. Niedobór litu prowadzi do apatii i depresji.

Słotwinka – zawiera w swoim składzie również sód odpowiedzialny za gospodarkę wodną organizmu (regulator ciśnienia osmotycznego w komórkach), odgrywa ważną rolę w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.

Rozpuszczone składniki mineralne podane do picia biorą udział w gospodarce wodno-elektrolitowej. Picie wody leczniczej powoduje poza tym, usuwanie produktów przemiany materii i substancji toksycznych z organizmu człowieka. Wodzie towarzyszy naturalny dwutlenek węgla pochodzenia geologicznego (ze źródła) bardzo łatwo przyswajany przez organizm.

Zalecane dawkowanie

O ile lekarz nie zaleci inaczej, stosujemy ją 3 x dziennie po 1 szklance około pół godziny przed posiłkiem. Na godzinę przed piciem nie należy spożywać surowych owoców i jarzyn. Osad w wodzie jest zjawiskiem naturalnym.

Słotwinka 1,5 l

Słotwinka 1,5 l

Woda lecznicza Słotwinka

Słotwinka 0,5 l

Słotwinka 5 l

Słotwinka 5 l

Zwalcza stres. Zapobiega osteoporozie. Dla czynnie uprawiających sport.

Skład wody

Ogólna zawartość składników mineralnych: 24 104,5 mg/l

ANIONY

HCO-3 - 16593,0 | CI- - 896,9 | SO--4 - 5,3 | Br- - 0,3 | I- - 0,04

KATIONY

wapniowy - ??? | magnezowy - ??? | sodowy - ??? | potasowy - ???

SKŁADNIKI NIEZDYSOCJONOWANE

kwas metakrzemowy - ?? | kwas metaborowy - ??

Zobacz również