Naturalna Woda Mineralna Kryniczanka

KRYNICZANKA pochodzi ze źródła „Zdrój Główny” bijącego z głębi ziemi przed Pijalnią Główną w Krynicy-Zdroju, odkrytego w 1793 roku. To właśnie tutaj powstała pierwsza w Polsce rozlewnia wód w roku 1808.

Wapń

Kryniczanka charakteryzuje się dużą zawartością wapnia, proponujemy ją jako wodę wzmacniającą układ kostny, zapobiegającą osteoporozie. Wpłynie pozytywnie na prawidłową krzepliwość krwi i uszczelnianie naczyń krwionośnych. Wskazana w stanach uczuleniowych, polecana rekonwalescentom po urazach i złamaniach, osobom starszym jak również czynnie uprawiającym sport. Zalecana w profilaktyce zdrowotnej. Rozpuszczone składniki mineralne podane do picia biorą udział w gospodarce wodno-elektrolitowej. Picie wód powoduje poza tym usuwanie produktów przemiany materii i substancji toksycznych z organizmu człowieka.

Magnez

Kryniczanka zawiera niezbędną dla organizmu ilość magnezu poprzez co łagodzi stany stresowe i nadmierną pobudliwość. Działa przeciwzapalnie i przeciwuczuleniowo. Brak magnezu odbija się negatywnie na kondycji całego organizmu. Pełni on również ochronną rolę w stosunku do ekotoksyn środowiskowych. Niedobory magnezu powodują bóle głowy, brak koncentracji, kołatanie serca.

Potas

Znajdujący się w Kryniczance potas stanowi główny składnik wewnątrzkomórkowy. Jego niedobór w organizmie powoduje szereg niekorzystnych objawów (bolesne kurcze mięśni, wiotczenie skóry, arytmię serca). Magnez i potas gwarantują zachowanie równowagi komórkowej organizmu.

Sód

Kryniczanka zawiera w swoim składzie również sód odpowiedzialny za gospodarkę wodną organizmu (regulator ciśnienia osmotycznego w komórkach), odgrywa ważną rolę w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.

Lit

Zawiera także nieznaczną ilość Litu, który jest ważnym mikroelementem spełniającym w organizmie rolę ochronną. Poprawia kondycję psychiczną człowieka. Niedobór litu prowadzi do apatii i depresji.

Naturalny dwutlenek węgla

Niezwykłą cechą Kryniczanki jest towarzyszący jej naturalny dwutlenek węgla pochodzenia geologicznego (z odwiertów Zubera), bardzo łatwo przyswajany przez organizm, w przeciwieństwie do innych wód, które nasycane są sztucznym CO2.

Kryniczanka 1,5 l

Kryniczanka 1,5 l

Kryniczanka 1,5 l

Kryniczanka 1,5 l

Kryniczanka 0,5 l

Kryniczanka 0,5 l

Kryniczanka 0,5 l

Kryniczanka 0,5 l

Kryniczanka 0,33 l

Kryniczanka 0,33 l

Kryniczanka 0,33 l

Kryniczanka 0,33 l

Naturalna Woda Mineralna Kryniczanka

Kryniczanka 0,33 l

Naturalna Woda Mineralna Kryniczanka

Kryniczanka 0,33 l

Niepowtarzalny skład minerałów łatwo przyswajalnych i niezbędnych dla naszego organizmu, w każdym przedziale wiekowym, w tym szczególnie dla osób uprawiających sport, nasycenie wody naturalnym dwutlenkiem węgla wydobywanym z odwiertów Zubera czynią z Kryniczanki wodę wyjątkową na skalę światową

Skład wody

Ogólna zawartość składników mineralnych: 2094,9 mg/l

ANIONY

wodorowęglanowy - 1558,2 | chlorkowy - 9,7 | siarczanowy - 3,0 | fluorkowy - 0,091

KATIONY

wapniowy - 323,4 | magnezowy - 72,4 | sodowy - 56,18 | potasowy - 5,43

SKŁADNIKI NIEZDYSOCJONOWANE

kwas metakrzemowy - 59,8 | kwas metaborowy - 0,7

Zobacz również