Naturalna Woda Lecznicza Jan

Naturalna Woda Lecznicza Jan

Pochodzi ze Zdroju Jana usytuowanego u podnóża Góry Parkowej w Krynicy-Zdroju.

Hipoosmotyczna szczawa

Jan jest silnie hipoosmotyczną szczawą wodorowęglanowo-wapniową z zawartością chlorków, bardzo moczopędną, idealną w leczeniu kamicy nerkowej. Stosowana również w leczeniu innych schorzeń nerek i dróg moczowych oraz miażdżycy i cukrzycy (w połączeniu z wodą „Zuber”) wydatnie obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi. Rozpuszczone w wodzie składniki mineralne podane do picia biorą udział w gospodarce wodno-elektrolitowej. Picie wód leczniczych powoduje usuwanie produktów przemiany materii i substancji toksycznych z organizmu człowieka.
Woda Jan uwalnia od kamieni nerkowych i zapobiega ich powstawaniu.

Korzystne działania

Urolodzy ustalili, że podawanie wody Jan wyraźnie potęguje wydalanie z moczem soli wapnia, fosforanów i magnezu, podstawowych budulców kamieni nerkowych. Ubytek kamieni moczowych przepłukiwanych wodą Jan jest przynajmniej czterokrotnie większy niż wodą destylowaną. Woda wypłukuje złogi, przeciwdziała zakażeniu dróg moczowych oraz nawrotowi kamicy. Modyfikuje korzystnie przeminę materii. Jest to istotnie w przypadku dny moczanowej. Przyczyną choroby jest bowiem wytwarzanie kwasu moczowego. Woda Jan z Krynicy-Zdroju wpływa zarówno na obniżenie poziomu glukozy, jaki i podniesienie poziomu potasu i wapnia w surowicy krwi. Co najważniejsze, jej silne działanie alkalizujące zapobiega powstawaniu również kamicy szczawianowej.

Zalecane dawkowanie

O ile lekarz nie zaleci inaczej, stosujemy ją 3 x dziennie po 1 szklance około pół godziny przed posiłkiem. Na godzinę przed piciem nie należy spożywać surowych owoców i jarzyn.

Osad w wodzie jest zjawiskiem naturalnym.

Zwalcza kamicę nerkową. Wspomaga leczenie miażdżycy. Dla osób z problemami urologicznymi.

Skład wody

Ogólna zawartość składników mineralnych: 24 104,5 mg/l

ANIONY

HCO-3 - 16593,0 | CI- - 896,9 | SO--4 - 5,3 | Br- - 0,3 | I- - 0,04

KATIONY

wapniowy - ??? | magnezowy - ??? | sodowy - ??? | potasowy - ???

SKŁADNIKI NIEZDYSOCJONOWANE

kwas metakrzemowy - ?? | kwas metaborowy - ??

Zobacz również